mgr Ryszard Chłopek – certyfikowany psychoterapeuta (nr certyfikatu 172) i superwizor
(nr certyfikatu 122) Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Ukończył psychologię oraz filologię polską na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Prowadzi psychoterapię od 2004 roku. Założyciel i kierownik Ośrodka.
Pracował między innymi w: Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Gliwicach, Instytucie Psychologii Uniwersytetu Śląskiego, oddziale psychiatrycznym i poradni przyszpitalnej Szpitala Psychiatrycznego w Toszku oraz jako biegły psycholog sądowy przy Sądzie Okręgowym w Gliwicach. Członek Polskiego Towarzystwa Psychologicznego (w kadencjach 2015-2018 i 2018-2021 zastępca przewodniczącej Zarządu Oddziału Katowickiego PTP, w kadencji 2012-2015 członek Komisji Rewizyjnej Oddziału Katowickiego PTP). Członek Śląskiego Stowarzyszenia Psychoterapeutów (w kadencjach 2014-2017 i 2017-2020 sekretarz Zarządu Stowarzyszenia). Opublikował trzy tomiki poetyckie.
Swoją pracę poddaje systematycznej superwizji.
Psycholog, psychoterapeuta w drodze do certyfikatu. Ukończyła szkolenie w krakowskim Ośrodku Psychoterapii Systemowej, pracuje pod superwizją.
Ma wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi i rodzicami dzięki pracy w charakterze psychologa szkolnego w szkole podstawowej w Gliwicach, (stopień awansu zawodowego – nauczyciel mianowany). Ma uprawnienia do prowadzenia terapii pedagogicznej.
W pracy z dziećmi ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi wykorzystuje także wiedzę zdobytą w trakcie szkolenia Learning Potential Assessment Device organizowanego przez The International Center For The Enhancement Of Learning Potential w Jerozolimie. Pracuje także w Poradni Zdrowia Psychicznego i Poradni Psychologicznej w Rybniku. W pracy w Ośrodku koncentruje się na terapii par i rodzin.
psycholog, psychoterapeuta ukończył szkolenie w Ośrodku Psychoterapii Systemowej w Krakowie. Należy do Śląskiego Stowarzyszenia Psychoterapeutów oraz Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Pracuje w poradni zdrowia psychicznego oraz w poradni leczenia uzależnień w Rybniku. Doświadczenie zawodowe zdobywał między innymi w pracy w oddziale psychiatrycznym ogólnym, pracował również z dorosłymi osobami niepełnosprawnymi w ramach warsztatów terapii zajęciowej oraz w zespole hospicjum domowego.
Ukończył trening w udzielaniu pomocy terapeutycznej osobom z doświadczeniem zaniedbania, przemocy i strat prokreacyjnych (NEST - Nowe Doświadczenie dla Osób Dotkniętych Traumą). Interesuje się głównie terapią rodzin i par. Pracuje pod superwizją.
Certyfikowana psychoterapeutka Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystw Psychiatrycznego (nr 788), absolwentka Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, magister psychologii, filozofii, filologii polskiej, doktor nauk humanistycznych, psychotraumatolog. Superwizor - aplikant Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Doświadczenie zawodowe zdobywała pracując w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Bytomiu, Ośrodku Interwencji Kryzysowej w Mysłowicach.
Od 2008 pracownik Szpitala MSW w Katowicach, od 2018 roku kierownik Dziennego Oddziału Leczenia Zaburzeń Nerwicowych. Ukończyła studia podyplomowe w zakresie seksuologii i psychotraumatologii. Wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu psychoterapii indywidualnej pacjentów zgłaszających się z zaburzeniami depresyjnymi, lękowymi, zespołem stresu pourazowego, zaburzeniami adaptacyjnymi. Prowadzi psychoterapię indywidualną, dorosłych i młodzieży. W swojej pracy integruje podejście krótkoterminowe, behawioralno-poznawcze i systemowe. Swoja pracę poddaje stałej superwizji. Obecnie w trakcie aplikacji superwizorskiej.
Psychoseksuolog, psychoterapeuta w drodze do certyfikatu, psycholog. Absolwent Śląskiej Szkoły Psychoterapii. Posiada certyfikat asystenta psychodramy Europejskiego Instytutu Psychodramy, a także ukończył studia podyplomowe na kierunku psychoseksuologia w Wyższej Szkole Biznesu – National Louis University. Odbył staż w NZOZ Ośrodku Leczenia Nerwic i Zaburzeń Odżywiania „Dąbrówka” w Gliwicach.
Pracuje jako specjalista z zakresu psychologii w I Opiniodawczym Zespole Sądowych Specjalistów w Katowicach. Doświadczenie zawodowe zdobywał pracując w Domu Dziennego Pobytu "Rodzina" w Zabrzu, na oddziale psychiatrycznym i poradni przyszpitalnej Szpitala Psychiatrycznego w Toszku, w Hospicjum w Pyskowicach, Gliwickim Ośrodku Interwencji Kryzysowej, Ośrodkach Pomocy Społecznej w Gliwicach, Mysłowicach i Sosnowcu oraz jako biegły sądowy psycholog przy Sądzie Okręgowym w Gliwicach. Posiada również wieloletnie doświadczenie w pracy z Polonią zagraniczną.
Zajmuje się terapią rodzin i par, psychoterapią indywidualną dorosłych i starszej młodzieży, psychoterapią osób z zaburzeniami seksualnymi oraz wykonuje diagnozę psychologiczną, w tym badanie więzi. Pracuje w podejściu psychodynamicznym i poznawczym, wykorzystując elementy psychodramy J. Moreno. Swoją pracę poddaje regularnej superwizji.
psycholog, psychoterapeuta w trakcie szkolenia w Fundacji Rozwoju Terapii Rodzin "Na Szlaku" rekomendowanej przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne, socjoterapeuta (ukończone studium socjoterapii), mgr filozofii. Ma wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi, młodzieżą i rodzicami. Obecnie pracuje w Ośrodku Wsparcia Rodzin "Tęcza" w Świętochłowicach. Prowadzi szkolenia dla rodziców zastępczych oraz warsztaty profilaktyczne dla młodzieży. Przede wszystkim zajmuje się terapią rodzin i par, psychoterapią indywidualną dorosłych, młodzieży i dzieci oraz wykonuje diagnostykę psychologiczną. W swojej pracy integruje podejście psychodynamiczne, humanistyczne i systemowe. Praktykę psychoterapeutyczną poddaje superwizji.
Psycholog, psychoterapeuta w drodze do certyfikatu, seksuolog. Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego. Ukończyła czteroletnie studia z zakresu psychoterapii w Medycznym Centrum Kształcenia Podyplomowego Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum w Krakowie oraz półtoraroczne studia z zakresu seksuologii w Dolnośląskiej Szkole Wyższej we Wrocławiu. Członek Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.
Wieloletnie doświadczenie zawodowe zdobywała w Ośrodku Wsparcia Rodzin. Prowadziła grupy wsparcia, szkolenia kierowane do rodzin zastępczych oraz zajęcia z psychologii rozwojowej dla nauczycieli w Wyższej Szkole Edukacji Zdrowotnej i Nauk Społecznych. Obecnie pracuje na Dziennym Oddziale Leczenia Zaburzeń Nerwicowych i w Poradni Zdrowia Psychicznego w Szpitalu w Katowicach. Zajmuje się psychoterapią indywidualną, par, rodzin oraz diagnostyką psychologiczną. Integruje podejście psychodynamiczne, systemowe i poznawczo-behawioralne. W Ośrodku pracuje od 2016 r. Prowadzoną terapię poddaje regularnej superwizji.
Psycholog, psychoterapeuta w procesie certyfikacji. Ukończył psychologię kliniczną na Uniwersytecie SWPS w Katowicach. Absolwent pedagogiki opiekuńczej i pracy socjalnej na Uniwersytecie Opolskim. Od 15 lat praktyk pracy socjalnej w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Kędzierzynie-Koźlu. Pracował również jako kurator społeczny przy Sądzie Rejonowym w Kędzierzynie-Koźlu. Obecnie w trakcie całościowego kursu psychoterapii atestowanego przez Sekcję Naukową Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego oraz Sekcję Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, w podejściu integracyjnym: systemowo-ericksonowskim.
psychoterapeutka w szkoleniu, członkini Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, polonistka, filozofka, literaturoznawczyni, nauczycielka wspierająca dzieci i młodzież w spektrum autyzmu. W Częstochowie prowadzi pracownię Fraza - Centrum Edukacji i Rozwoju, w której organizuje zajęcia dla osób autystycznych. Uczy się w Śląskiej Szkole Psychoterapii, regularnie doszkala w obszarze arteterapii, jest członkinią Fundacji Dziewczyny w Spektrum, dla której prowadzi warsztaty kreatywne i pisze. Pracuje w nurcie psychodynamicznym, ale bliskie jej jest również podejście integracyjne. Jej wielką pasją jest literatura, szczególnie poezja. Wydała kilka książek.
Psycholog, psychoonkolog, psychoterapeuta. Absolwentka psychologii na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Ukończyła całościowy kurs psychoterapii w krakowskim Ośrodku Szkoleń Systemowych. Staż psychoterapeutyczny odbyła na dziennym oddziale psychiatrycznym w Centrum Psychiatrii w Katowicach im. dr Krzysztofa Czumy. Ukończyła studia podyplomowe z zakresu Psychoonkologii Klinicznej na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym, a doświadczenie pracy z pacjentami zmagającymi się z chorobą nowotworową zdobywała pracując w Hospicjum Domowym w Zabrzu oraz w Stowarzyszeniach: Klubie Śląskich Amazonek, Stowarzyszeniu Onkologicznym Pozytywka. Doświadczenie pracy z dziećmi i młodzieżą oraz rodzinami zdobywała pracując w Zespole Szkół Stowarzyszenia Rodzin Katolickich w Chorzowie. Pracuje także w Poradni Zdrowia Psychicznego, Poradni Psychiatrycznej i Poradni Psychologicznej w Zabrzu wykonując diagnostykę psychologiczną, udzielając wsparcia psychologicznego oraz prowadząc psychoterapię indywidualną. Prowadzi także warsztaty psychoedukacyjne. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Swoją pracę poddaje regularnej superwizji.
socjolog, absolwent Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego, psychoterapeuta w drodze do certyfikatu, ukończył Całościowe szkolenie w zakresie psychoterapii atestowane przez zarząd Sekcji Naukowej Psychoterapii i Sekcji Naukowej Terapii Rodzin Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego w Gliwicach. Od wielu lat pracuje w różnych obszarach pomocy społecznej.
W swojej pracy wykorzystuje doświadczenie zdobyte w pracy z dorosłymi, rodzinami, dziećmi, młodzieżą oraz instytucjami. Prowadzi superwizje, konsultacje i szkolenia dla zespołów wychowawczych placówek opiekuńczo – wychowawczych na terenie Śląska. Posiada doświadczenie w zarządzaniu zespołami oraz reorganizacji instytucji. W pracy psychoterapeutycznej wykorzystuje podejście psychodynamiczne i systemowe, elementy psychodramy, elementy treningu zastępowania agresji oraz elementy innych podejść lub treningów jeśli służą one klientowi/pacjentowi.
Jest przekonany, że każda osoba korzystająca z psychoterapii może korzystać z różnych podejść w osiągnięciu celu, tak jak podczas podróży można korzystać z różnych szlaków. W swojej praktyce prowadzi psychoterapię par, rodzin, osób dorosłych, młodzieży oraz dzieci – przy zaangażowaniu rodziców. Z zamiłowania rowerzysta, przyjaciel zwierząt i honorowy krwiodawca, odpoczywający podczas leśnych spacerów. W Ośrodku Terapii Rodzin i Par realizował część stażu do certyfikatu psychoterapeuty. Swoją pracę poddaje regularnej superwizji.
Magister psychologii, terapeuta poznawczo-behawioralny (4 letnie szkolenie CBT w Warszawie ukończone w 2015 roku), pracownik dydaktyczny Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu (wydział psychologii), terapeuta par i rodzin w drodze do certyfikacji (szkoła terapii Fundacji „Na Szlaku” w Krakowie rekomendowanej przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne)
Członkini Polskiego Towarzystwa Psychologicznego i Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, magister biologii, pedagog (stopień nauczyciela dyplomowanego), egzaminator maturalny (z zakresu biologii), Ukończyła staż w Zakładzie Terapii Par i Psychosomatyki w Krakowie oraz Centrum Terapii Behawioralnej w Gliwicach, w systematycznej superwizji grupowej. Lubi ludzi i inne organizmy żywe. Lubi się uczyć i rozumieć. Lubi łączyć różne sposoby rozumienia mechanizmów- biologiczne z psychodynamicznym, behawioralne z analitycznym.
psycholog, pedagog, psychoterapeuta w drodze do certyfikatu. Ukończyła magisterskie studia psychologiczne na Uniwersytecie Warszawskim o specjalności psychoterapia, a także 4-letni całościowy kurs psychoterapii w Krakowskim Ośrodku Szkoleń Systemowych.
Doświadczenie zdobywała współprowadząc psychoterapię w Akademickim Ośrodku Psychoterapii w Warszawie, Klinice Psychiatrii Wieku Rozwojowego w Warszawie, Dziennym Oddziale Rehabilitacji Psychiatrycznej, Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. Od wielu lat pracuje z dziećmi oraz z dorosłymi którzy im towarzyszą – rodzicami i nauczycielami - w przedszkolach i szkołach. Na co dzień współpracuje z Śląskim Instytutem Terapii Systemowej, gdzie prowadzi psychoterapię indywidualną, rodzin i par. Jest członkinią Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.
psychoterapeutka w nurcie Gestalt z dyplomem Integralnego Instytutu Psychoterapii Gestalt w Krakowie. Ukończyła staż kliniczny w Klinicznym Szpitalu Psychiatrycznym w Rybniku, jest certfikowana terapeutką EAGT (European Association for Gestalt Therapy). Od 5 lat pracuje z dorosłymi, z parami oraz z rodzinami.
„Ciągle się ucz i zdobywam wiedzę, tak by móc holistycznie spojrzeć na pacjenta. Duży nacisk kładę na obszar pracy z ciałem, uważam że "CIAŁO zna odpowiedź" i pokazuje nam nasze potrzeby i niezaspokojone obszary .Jestem obecnie w 3 letniej szkole TERAPII BODYMIND GESTALT ® gdzie uczę się jak ciało, oddech, inicjatywa, lęk, odwaga, energia - jak to pomaga/przeszkadza nawiązywać relacje. Pracuję opierając się głownie na emocjach, na umiejętności nazywania i docierania do nich, bazując na tym co się dzieje TU I TERAZ, między mną a pacjentem w gabinecie.”
psycholożka, psychoterapeutka. Ukończyła całościowe 4-letnie szkolenie w Ośrodku Psychoterapii Systemowej w Krakowie rekomendowane przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne. Absolwentka Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Prowadziła terapię dzieci ze sprzężoną niepełnosprawnością oraz wczesne wspomaganie rozwoju dziecka w Niepublicznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. Doświadczenie zawodowe zdobywała współpracując z rodzinami zastępczymi oraz kandydatami na rodziców adopcyjnych. Obecnie jest zatrudniona jako psycholog szkolny, współpracuję z dziećmi oraz rodzicami. Posiada stopień nauczyciela mianowanego. Publikowała w magazynie psychologicznym Charaktery. Pracuje w gabinecie psychologicznym z osobami dorosłymi oraz młodzieżą od 13 roku życia. Prowadzi psychoterapię indywidualną i par. W pracy integruje podejście systemowe z psychodynamicznym. Swoją pracę poddaje regularnej superwizji u certyfikowanego superwizora Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.
filozofka, socjolożka, psychoterapeutka w drodze do certyfikatu (na IV roku kursu całościowego w Śląskiej Szkole Psychoterapii), asystentka psychodramy obecnie szkoląca się na II stopniu w Instytucie Psychodramy w Krakowie, certyfikowana trenerka umiejętności interpersonalnych w Centrum Szkoleń i Rozwoju Osobistego „Meritum”, instruktorka teatru społecznego certyfikowana przez Bielskie Stowarzyszenie Artystyczne Teatr Grodzki. Doświadczenie terapeutyczne zdobyła na stażu NZOZ „Dąbrówka” w Gliwicach oraz w Ośrodku Psychoterapii „Opoka” w Rybniku. Obecnie pracuje jako terapeutka w Centrum Psychoterapii „Ciało i Umysł” w Katowicach oraz w Origo Studio w Rybniku. Prowadzi warsztaty teatralne dla młodzieży i dorosłych oraz grupy improwizacji. Bliskie jej jest podejście psychodynamiczne, które łączy z elementami psychodramy. Jest członkinią Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Prace poddaje regularnie superwizji grupowej i indywidualnej. Pracuje z dorosłymi oraz parami.
psychoterapeutka w procesie certyfikacji, certyfikowana psychoterapeutka uzależnień, psycholożka. Ukończyła psychologię na Uniwersytecie Opolskim, Studium Psychoterapii Uzależnień w Krakowie, następnie całościowy kurs psychoterapii organizowany przez Fundacje Rozwoju Terapii Rodzin i Par w Krakowie. Doświadczenie zawodowe zdobywa od 2015 roku , pracując w Poradni Leczenia Uzależnień i Współuzależnienia w Kluczborku, w Agencji Zdrowia Trzeźwości I Rozwoju Osobistego w Katowicach, Ośrodku Psychoterapii w Krakowie oraz własnym gabinecie. Prowadzi psychoterapię indywidualną, par i grupową. W sposobie pracy, rozumieniu pacjentów opiera się głównie o podejście psychoanalityczne i systemowe. Swoją pracę poddaje systematycznej superwizji.
psycholog i psychoterapeuta w trakcie szkolenia w nurcie systemowym w Krakowskim Ośrodku Psychoterapii Systemowej. Od 18 lat pracuje jako psycholog w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, gdzie zdobyła bogate doświadczenie w pracy z dziećmi, młodzieżą i osobami dorosłymi. Na co dzień zajmuje się diagnozą psychologiczną, wsparciem emocjonalnym oraz terapią psychologiczną. Jej długoletnia praktyka obejmuje różnorodne obszary trudności, w tym problemy emocjonalne, trudności w relacjach rodzinnych i wyzwania rozwojowe. Dzięki pracy w poradni rozwinęła umiejętność łączenia empatii z profesjonalnym podejściem, co pozwala jej skutecznie wspierać osoby w różnym wieku i z różnymi potrzebami. W Ośrodku Terapii Rodzin i Par realizuje staż do certyfikatu psychoterapeuty.